תעלומת התנין השביעי
מסיפוריו של חוקר חיות, ספר ילדים

המחירים כוללים משלוח בדואר רשום. ניתן לרכוש את הספר באינטרנט. שימו לב למבצע העכשווי: שני ספרים: "תעלומת התנין שביעי" ו"אמא, משעמם לי". 

הצצה לספר… תקשיבו לעידו…
הכינו לכם כוס שוקו וצאו להרפתקה מטורפת בחוות תנינים באפריקה!

מה חשבו על הספר?

"הבת שלי עפה על הספר. החליטה שהיא קוראת אותו לבד. היא נהנית מכל רגע!" גלית, אמא של ליאה בכיתה א'

"ספר למי שאוהב בעלי חיים. ספר חכם, מותח, כיפי ומעניין, שיש בו קטעים מרתקים. אהבתי במיוחד את התנינים."
גלעד, בן 9.5

"חיפשתי הרבה זמן ספר ילדים כזה בספרייה, שיש בו גם מידע שאפשר ללמוד ממנו. הספר מלמד על החיות בצורה קצת אחרת וגם על עבודת החוקר ועל מחקר בחיות, וזה מעניין. חשוב בעיניי שילדים יידעו את הדברים האלה, שהם לא ממש נחשפים אליהם במקומות אחרים."
עידית, אמא של רונן בן 7

"ספר מקסים, הבן שלי בן ה-10 קרא אותו בכמה שעות…ממש ריתק אותו."
רינת, אמא לילד גיא בן 10

מה מיוחד בספר?

קסם ומסתורין
דמיינו את החוויה, את הקולות, את הצלילים, את מסתורי הטבע ואת התופעות המופלאות והמרתקות שמתרחשות אי שם בעולם החיות והטבע הקסום. הספר יחשוף את ילדכם לעולם אחר ומרתק, שלא מוכר לרובנו אבל חלק מחיינו.

מעודד סקרנות ומגלה דברים חדשים ספר מעשיר וחוויתי המעורר את הדמיון. הסיפורים בו יעשירו את עולמו של ילדכם ויתנו הצצה לעולם הטבע, לחייו של חוקר החיות ולחוות תנינים באפריקה. הצצה שתגרום להם לרצות לדעת עוד ועוד.

לא רק לאוהבי חיות
זהו אינו ספר רק לאוהבי חיות, זהו ספר על העולם שלנו, העולם האמיתי, המציאות. על חיים מרתקים של חוקר חיות, על נקודות מבט שונות, על התרחשויות בעולם, על שיחות משעשעות בין גדי, עידו, אחותו וחבריו. הספר משלב עלילה קלילה ומשעשעת ודמויות שקל להזדהות איתם.

מעודד שיח ונקודות מבט שונות
ספר עם ערך מוסף המעלה תהיות ועוסק בסוגיות ושאלות לגבי מורכבות היחסים בין האדם והטבע. השיח בין הדמויות, מלמד את הילד לשאול שאלות, לחקור ולהביט על הטבע ועל תופעות בעולם והמורכבות שלהן, מנקודות מבט שונות. מומלץ לעידוד סקרנות, להכרה והתבוננות נוספת על העולם שלנו.
למי הוא מתאים?
הנאה משותפת להורים וילדים. מומלץ גם לקריאה משותפת מבוגר-ילד, מורה-תלמיד, מאחר וניתן להעלות באמצעותו דיון סביב הנושאים המוזכרים בסיפור. הספר מנוקד ומתאים לילדים בכיתות ב- ה/ו (וכמובן שגם מבוגרים יכולים ליהנות ממנו לא פחות מהילדים).
יכין אתכם למפגש
אם במקרה אתם מתכננים נסיעה לחמת גדר? אל תשכחו כובע, בקבוק מים, קרם הגנה, נעליים נוחות ואת הספר "תעלומת התנין השביעי, מסיפוריו של חוקר חיות". הוא יכין אתכם למפגש ויספר לכם עוד כמה דברים על התנינים המשתזפים בשמש.
הגרלות שוות לרוכשים את הספר
קראו על ההגרלה המחכה לכם בסופו של הספר. קראו כאן.

"הסיכויים שהתנינה תתקוף אותו, גדלו והלכו. ידעתי שהוא מנוסה מאוד, אבל הלב שלי פעם במהירות. הסכנה הייתה גדולה."
איך נחש קוברה הגיע למרפסת הבית? מה משותף לג'וקים ולתנינים? האם תנינים יודעים לצום? 
מתוך סיפורים אמיתיים!

עידו בן עשר גר עם אמא שלו מירב ועם אחותו הקטנה דניאלה במושב בערבה. גדי, הדוד המגניב של עידו, הוא חוקר חיות ונוהג לבקר רבות בביתו של עידו ולספר סיפורים מרתקים על בעלי חיים. באחד מביקוריו גדי פוגש את עידו ודניאלה וגם את אלונה, החברה של עידו. תוך כדי התרחשויות שונות, גדי מספר להם על מאבקיו בתנינים באפריקה, על גלגול המות ועל התנינים שהיוו סכנה אמיתית. תאמינו או לא, אבל חלק מהדברים המטורפים קרו לו באמת. בסיפור שזורים גם עובדות ופרטים מופלאים ומעניינים על טבע, בעלי חיים ועל עבודתו של חוקר החיות.

זהו ספרם של אמירה סיטי – מורה לחינוך מיוחד ושל צחי אסא – חוקר חיות בעברו שבמשך כמה שנים ניהל חוות בעלי חיים בדרום אפריקה וכיום הוא אקולוג העוסק באיכות הסביבה.