מקבץ פעילויות בנושא דובים. הועברו לתלמידי כיתה ב-ג. ניתן לשנות את רצף המשימות, לקצר במידת הצורך, להשתמש בכולן או בחלקן, בהתאם לגיל והתנהלות השיעור. (הזמנים המצויינים הם השערה בלבד).

1. הצגת בעל-החיים: הצגת בעל החיים דרך תמונות של דובים בסרטים ובסיפורים.
א. (10-15 דק') בפני הילדים יוצגו תמונות של דובים מתוך הסרטים והם יצטרכו לזהות אותם. ניתן להרחיב ולספר מעט על כל אחד מהדובים. פו הדוב, באלווּ (מספר הג'ונגל-מוגלי), פדינגטון, דובוני אכפת-לי, דובי לא-לא, זהבה ושלושת הדובים, קונג פו פנדה.
ב. "מי אני": על השולחן יונחו התמונות של הדובים מהסרטים והסיפורים. כל ילד בתורו יבחר תמונה מתוך התמונות שעל השולחן. על הילדים האחרים לשאול שאלות "כן" ו"לא" על מנת לגלות איזה מתמונת הדובים נבחרה.
ג. אפשרות להרחבה: כל ילד יבחר דמות כלשהי מתוך הדמויות המופיעות על השולחן ויספר למה בחר בה ומה הוא אוהב בדמות הדוב. ניתן להרחיב את הדיון סביב התכונות של אותה דמות, כיצד הוא מזדהה איתה ואילו תכונות הוא אוהב בה.

2. סיפור: "מדוע אין לדוב זנב", מתוך הספר: אגדות מאפריקה, ניצנים, תרגם משה יגר. ניתן למצוא את הסיפור בקישור

3. תעודת זהות: (10-15 דק') הילדים יקבלו טופס "תעודת זהות" עבור בעלי חיים, ידביקו במחברת, ישלימו את הפרטים וידביקו את תמונת בעל החיים. ניתן לבחור פרטים אחרים עבור בעל החיים, מאלו המופיעים כאן.

4. עובדות ומידע: א. סוגי דובים: ניתן להציג בפני הילדים תמונות של דובים שונים. על הילדים יהיה לנחש מה שמו של כל דוב בהתאם לשמות שיונחו לפניהם.

ב. חידון דובים: (20-30 דק') נקריא לילדים עובדות על דובים (אפשר להקריא 10 עובדות מתוך הרשימה או יותר). הילדים יתבקשו לציין בדף משלהם, עבור כל עובדה "נכון" או "לא נכון". בסיום החידון, נקריא את התשובות. הילדים יסמנו לעצמם נקודה עבור כל תשובה נכונה. בסיום נסכם את הנקודות ונראה למי היו הכי הרבה נקודות.

5. משחק: רביעיות סוגי דובים – למשחק הרביעיות לחץ כאן.
למשחקי חיות אחרים, לחץ כאן.
משחק קופסה-– אחי הדוב.

6. סרטון: הדוב המזמר ממוגלי Bare Necessities

7. כיבוד: ניתן לכבד את הילדים או לזכות אותם במהלך המשחקים בדובני גומי, חטיף דובנים או עוגיות של זהבה ושלושת הדובים.