מה מיוחד בספר?

מעורר את הדמיון: סקרנות אצל ילדים מנבאת הצלחה ובריאות נפשית

מה הקשר בין סקרנות וטיסה לירח? הרצון לדעת את הפרטים הקטנים שמעבר לגלוי, הרצון לחקור, הוא אחד ממניעי ההצלחה של בעלי תפקידים שונים בניהם רופאים, מהנדסים, אסטרונאוטים ואחרים.

חוויה משותפת: הילד שלי לא אוהב לקרוא

אנחנו קוראים לו והוא לא שומע. אנחנו קוראים לו שוב ואין תגובה. הוא ספון בחדרו מול מסכים מסוגים שונים, מהופנט וכל עולמו מתרכז שם. במסך הקטן שלמולו. בדמויות המרצדות. מדי פעם מתרחש שיח חברתי שסובב את הדמויות המרצדות, את מספר הדמויות שהשיג מהעולם הוירטואלי, את הגביעים או את הויבקס (אם אתם לא מכירים, זה הכסף של הפורטנייט, ועוד כל מיני מושגים שכאלו). ואז קורה שהוא נפגש עם חבר או שניים ובאופן מפתיע, הם צוללים יחדיו עמוק לתוך המתרחש במסך. יושבים יחדיו וכל אחד שוקע עמוק לתוך המסך שלו.

לגלות עולם חדש: העשרת עולמו של הילד דרך סיפור

הספר תעלומת התנין השביעי מציג עובדות ומידע על העולם בו אנו חיים, המשולבים לאורך עלילה קלילה, סיפורים קצרים ומרתקים מעולמו של חוקר חיות ושיח בין דמויות בשפה שמותאמת לילדים ומנסה להתקרב לעולמם.

יציאה להרפתקה

יוצאים להרפתקה: הצטיידו במשקפת, עלו על הג'יפ ובואו אחרינו לקפיצה קטנה לאפריקה…
גדי מספר: "עם הזמן התרגלתי לראות קופים ובבונים מטפסים על מדרגות המרפסת שלי, וכמעט מדי יום גיליתי לטאות וכל מיני נחשים, כמו קוברות יורקות זוחלים לתוך הבית ומגיעים למשרד שלי." מה הייתם עושים אם הייתם מגלים קוף או נחש במרפסת הבית? יצא לכם לקום בבוקר, לצחצח שיניים ובמקום לצאת לביה"ס או לעבודה, לחבוש כובע ולצאת לפגוש תנינים או לצפות בשועלים? האם הייתם פעם קרובים כל כך לחיה טורפת? גדי חוקר החיות היה.